Trzy wiersze

Dziś i wyżej, trzy dawno napisane wiersze. Post prezentuje jak odmienne charakterystyki w zasadzie to może i odkrywania czy uczenia się liryki nas doświadczają. Dopiero na przestrzeni kilku lat zauważamy, te różnorodne emanacje w dystrybucji i fascynacji wrażliwym słowem. I człowiek deliberuje z szacunkiem nad ideą i słynnym cytatem naszego majestatycznego mistrza pióra, pana Czesława Miłosza, który w wierszu "Ars poetica" pisał: 

"Jaki rozumny człowiek zechce być państwem demonów,
 które rządzą się w nim jak u siebie, przemawiają mnóstwem języków". 

Ale gdzież nam do takich rozważań i ikon? Więc piszemy tak jak "dusza" nam dyktuje i jako potrafimy. Taka sobie myśl przypłynęła, późnym wieczorem (nocą)...

Pierwszy napisany był wiersz środkowy, później ten "meksykański", a wiersz o pszczole, jako ostatni, spośród trójki zaprezentowanych. 

Oczywiście w pierwszym utworze słowo "niemiałby" pozostawiłem z błędem, mam wrażenie, że jest to może i nawyk ukrytej dysortografii, dlatego w razie innych "byczków" bądźcie pobłażliwi, bo mogą na blogu straszyć. "Nic co ludzkie nie jest nam obce".

P.S. 03.09.2021r.
Okazuje się, słówko "nie miałby" to tylko tradycyjny czasownik w trybie przypuszczającym, "mieć" to też czynność, choć nic szczególnego nie "czynimy" by "mieć", zatem błędu w wierszu nie ma. Ale pewny to ja już nie jestem jako zakamuflowany "dysortografista". Jak to skonkludować? Może, tekstem ulubionej "kapelki":
"Wsiadł do autobusu człowiek z liściem na głowie, nikt go nie poratuje, nikt mu nic nie powie". [via: Elektryczne gitary]
Pozdrawiam Państwa 😉 

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s